Skopiuj link

Nowe Realia Żydowskiego Dziedzictwa. Dzień 1 (EN)

26.06.2022 - 15:00 - 19:15 / Żydowskie Muzeum Galicja, ul. Dajwór 18 | Live: Youtube Żydowskiego Muzeum Galicja

Nowe Realia Żydowskiego Dziedzictwa
Konferencja z okazji 10-lecia istnienia serwisu Jewish Heritage Europe

Co?
Konferencja organizowana 26-27 czerwca 2022, z okazji dziesięciolecia Jewish Heritage Europe – www.jewish-heritage-europe.eu – portalu internetowego oferującego wiadomości, informacje i materiały dotyczące zabytków i miejsc związanych z dziedzictwem żydowskim w całej Europie.

Kto?
Konferencję organizuje Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie we współpracy z Fundacją Centrum Taubego Na Rzecz Edukacji i Życia Żydowskiego w Warszawie oraz Jewish Heritage Europe.

Kiedy i gdzie?
Konferencja odbędzie się 26-27 czerwca 2022 w Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie, podczas Festiwalu Kultury Żydowskiej.

Jewish Heritage Europe
Jewish Heritage Europe to odpowiedź na zapotrzebowanie na efektywne strategie związane z odnawianiem, utrzymaniem, wykorzystaniem i dokumentowaniem dziedzictwa żydowskiego w Europie. Od momentu pojawienia się w sieci w lutym 2012, JHE stało się najbardziej obszerną i wszechstronną witryną internetową zawierającą zarówno aktualne wiadomości, jak i bogactwo zasobów dotyczących różnych zagadnień związanych z żydowskim dziedzictwem materialnym w całej Europie. Jest to wiodący projekt Rothschild Foundation Hanadiv Europe.

Konferencja
Konferencja rozpocznie się w niedzielę, 26 czerwca o godzinie 15:00, a zakończy o 18:10 w poniedziałek, 27 czerwca. Poszczególne sesje składać się będą z paneli poświęconych różnym problemom związanym z dziedzictwem żydowskim, w czasie których przewidziano czas na dyskusję.

Program – dzień 1

15.00-15.15 – OTWARCIE KONFERENCJI

15.15-16.30 – SESJA OTWIERAJĄCA

Spotkanie z koordynatorką Jewish Heritage Europe – Ruth Ellen Gruber. Będzie to spojrzenie na ponad trzy dekady jej zaangażowania i pracy na rzecz dziedzictwa żydowskiego, uwzględniające również rocznice wydania jej przełomowych książek: „Jewish Heritage Travel” z 1992 i ” Virtually Jewish: Reinventing Jewish Culture in Europe” z 2002 roku.
Ruth Ellen Gruber, Edward Serotta, Prof. Jonathan Webber

 16.40-17.40 – UPDATE FROM UKRAINE

17.45-19.15 – DAWNE WYZWANIA, NOWE ROZWIĄZANIA

Od technologi poprzez crowd-funding po rekonstrukcje cyfrowe.
Moderator: Victor Sorenssen
Paneliści: Jakub Nowakowski, Anna Szentgyorgyi, dr Magdalena Waligórska

WSTĘP
WOLNY