Skopiuj link

Znak jakości UE dla The Machers!

Realizowany od pierwszej edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej program wolontariacki otrzymał Znak Jakości Organizacji Wiodącej Europejskiego Korpusu Solidarności. To daje nam możliwość dalszego rozwoju i rozbudowania jednego z trzech filarów naszej działalności – projektu The Machers.

Wolontariusze współtworzyli FKŻ od jego pierwszej edycji w 1988 roku. Przez te ponad 30 lat współpraca z wolontariuszami przekształciła się w całoroczny projekt, który obok dorocznych edycji FKŻ i Chederu stał się trzecim filarem działalności naszego Stowarzyszenia.

Działając pod marką The Machers jesteśmy pionierami wielu działań. Już w roku 2012 jako pierwsi na taką skalę otworzyliśmy nasz wolontariat na młodzież z zagranicy – w realizacji festiwalu pomagali nam wolontariusze z prawie wszystkich krajów Europy, a także z Izraela, Stanów Zjednoczonych, Indii, Pakistanu, Peru, Kongo, Kazachstanu. W roku 2018 grono Macherów powiększyło się o wolontariuszy-seniorów, którzy są też beneficjentami specjalnego projektu edukacyjno-kulturalnego „Pracownia Seniora”.

Znak Jakości Organizacji Wiodącej Europejskiego Korpusu Solidarności daje nam możliwość nie tylko przyjmowania zagranicznych wolontariuszy, ale też koordynowania i organizowania wolontariatu za granicą dla wolontariuszy z Polski. Możemy też tworzyć tzw. partnerstwa strategiczne z innymi organizacjami z Europy w celu dzielenia się dobrymi praktykami i naszym ponad 30-letnim doświadczeniem w realizacji projektów wolontariackich.

Więcej informacji o Macherach znajdziecie na ich stronie, a jeżeli macie jakiekolwiek pytania lub pomysły na współpracę – piszcie do Edyty, koordynatorki wolontariatu.

[su_spacer size=”40″]

[su_spacer size=”40″]