Skopiuj link

Szabat: drugie śniadanie

02.07.2022 - 10:00 - 13:00 / Namiot FKŻ, ul. Józefa 36

Szabat na FKŻ: szabatowe śniadanie festiwalowe

Specjalna edycja chederowego klasyka na 31. Festiwalu Kultury Żydowskiej. Zapraszamy do Namiotu FKŻ (róg ulic Józefa i Wąskiej).
Jak zawsze ugotujemy dla was specjalny zestaw inspirowany różnorodnym światem żydowskiej kuchni i z pomocą najlepszych DJów serwujemy porcję dobrej porannej muzyki (www.mixcloud.com/Cheder/). Jedzenie i muzyka to jednak tylko pretekst do spotkania i sobotniego relaksu. Do tego, żeby na chwilę zapomnieć o wszystkich pilnych sprawach i po prostu odpocząć.

Gotuje: Cheder Crew
Muzykę serwuje: DJ Wake Up
Współpraca: Krakowska Farma Miejska

DJ Wake Up  – kolekcjoner płyt winylowych, digger muzyczny, organizator imprez i promotor. Za gramofonami udziela się od 2009 roku. Od 2019 roku zajmuje się tworzeniem muzyki elektronicznej, służącej wspomaganiu relaksacji oraz medytacji (m.in ambient, muzyka eksperymentalna z elementami fieldrecordingu) a od czasu do czasu udziela się koncertowo. W 2020 roku wydał własnym sumptem EP, pt. „Somewhere In An Untold Fairy Tale”, która fizycznie ukazała się na limitowanym dziesięcio calowym winylu i odtwarzana była m.in w Radio WorldWide.Fm oraz Programie 2 Polskiego Radia (Nocna Strefa). W 2021 roku ukazała jego kolejna EP zrealizowana w kolaboracji z Piotrem Olechowskim, pt. „Insomnia” a niedawno premierę miała EP, pt. „Double View”, która powstała w kolaboracji z Wojtkiem Kiwerem. W domowym zaciszu pracuje nad kolejnymi projektami. Jest rezydentem krakowskiego Klubu Alchemia.   

Posłuchaj na Soundcloud  | posłuchaj i zobacz na YouTube | posłuchaj na Bandcamp 

 

Krakowska Farma Miejska działa od 2020 roku. Farma wpisuje się w trend rolnictwa regeneratywnego inspirowanego permakulturą. Używając metod market gardening zwiększamy żyzność i bioróżnorodność gleby. Dbamy też o zatrzymywanie wody w glebie, stosując ściółkowanie i przykrywanie upraw. Dzięki lokalnemu charakterowi minimalizujemy emisje związane z transportem. Część dostaw realizujemy za pomocą rowerów cargo. Skracamy łańcuch dostaw, dostarczając żywność bezpośrednio z pola do domów i mieszkań. Możesz nas odwiedzić i odebrać zamówione warzywa bezpośrednio z pola. Pracujemy tu ręcznymi narzędziami, używając tylko naturalnych nawozów (kompost!) oraz ekologicznych nasion. Wspieramy Ziemię regenerując glebę i zwiększając bioróżnorodność.

więcej informacji na stronie lub na Facebooku 

 

Krakowska Farma Miejska
Krakowska Farma Miejska
Krakowska Farma Miejska
Krakowska Farma Miejska
DJ Wake up, fot. Aleksander Hordziej
WSTĘP
WOLNY