01.01.1970 - 11:00 - 19:00 / Kościół św. Katarzyny, wejście od ul. Augustiańskiej

Kiedy trudno o słowa, opowiadamy historie.

W ramach programu „Maiseh”, nazwanego od słowa w języku jidysz oznaczającego opowieść (מייסע), w przestrzeni publicznej opowiedzianych zostanie siedem legend. Te historie to sposób zmierzenia się ze stratą, nieszczęściem, zdradą i złamanym sercem. Dodadzą nam poczucia humoru, nadziei, odwagi i miłości. Połączą nas.

Pomiędzy 25 czerwca a 3 lipca artyści z Izraela, Niemiec i Polski opowiedzą swoją wersję krakowskich legend – w performansach, rysunkach, muralach, instalacjach dźwiękowych, warsztatach i listach. Posłuchaj tych historii opowiedzianych na ulicach Kazimierza.

Chirstoph Rothmeier
Have You Seen My Eyes

instalacja dźwiękowa
współpraca: Chór Ruzyndla: Wiktoria Sędzimir, Weronika Sędzimir, Małgorzata Międlarz, Przemysław Ćwik, Dawid Rozmus, Rita Rain, Oleksandr Mazii i Kateryna Sakhanda oraz Adam Gajda, Pola Pawlikowska, Jörg Hochapfel, Philipp Haffner, Jakub Kubieniec

Duch kobiety poszukuje tego, co utraciła. Widziałeś moje oczy? pyta jej głos. Jej ciało jest w innym miejscu niż to, które obejmuje jej wzrok. Wędruje ulicami, szukając tego, co jej odebrano.

 W „Księdze Żydów polskich” Szmuel Josef Agnon pisze, że po śmierci Esterki, według legendy kochanki Kazimierza Wielkiego, król zachował jej oczy – w rezultacie jej duch niespokojnie błąka się po ziemi.

Czas trwania: codziennie 11:00 – 19:00
Języki: PL, UA, EN

Christoph Rothmeier mieszka i pracuje w Berlinie w Niemczech i Sauviat we Francji. Studiował sztukę na HfbK Hamburg i Villa Arson w Nicei. Jego twórczość ma charakter interdyscyplinarny, site-specific i czasowy. Prowadzi audiospacery, tworzy eksperymentalne aranżacje i wykonuje muzykę. Od lat bierze udział w wielu międzynarodowych wystawach, inicjuje projekty wystawiennicze i spektakle, współpracuje z artystami reprezentującymi różne dyscypliny, takie jak muzyka i taniec.

Facebook
Instagram

więcej o projekcie Maiseh

Projekt Maiseh został przygotowany specjalnie na 31. Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie

Kuratorzy: Yael Sherill, Lianne Mol & Julia Kawka – Curatorial Collective for Public Art / Berlin, Meydad Eliyahu – HaMiffal / Jerozolima, Paweł Kowalewski – Festiwal Kultury Żydowskiej / Kraków

WSTĘP
WOLNY