Bulwar Kurlandzki (między Kładką Bernatką a Mostem Piłsudskiego)

Kiedy trudno o słowa, opowiadamy historie.

W ramach programu „Maiseh”, nazwanego od słowa w języku jidysz oznaczającego opowieść (מייסע), w przestrzeni publicznej opowiedzianych zostanie siedem legend. Te historie to sposób zmierzenia się ze stratą, nieszczęściem, zdradą i złamanym sercem. Dodadzą nam poczucia humoru, nadziei, odwagi i miłości. Połączą nas.

Pomiędzy 25 czerwca a 3 lipca artyści z Izraela, Niemiec i Polski opowiedzą swoją wersję krakowskich legend – w performansach, rysunkach, muralach, instalacjach dźwiękowych, warsztatach i listach. Posłuchaj tych historii opowiedzianych na ulicach Kazimierza.

Wojtek Blecharz
An Endless Dance

Instalacja dźwiękowa
Współpraca: Kuba Krzewiński, Filip Szela

Z głębi ziemi dobiegają dźwięki wesela. Pod ziemią trwa przyjęcie, goście są jednak niewidoczni. Wypędzeni na obrzeża miasta, kryją się za zamkniętymi drzwiami – w sanktuarium czy na wygnaniu?

Kiedy żydowscy narzeczeni zdecydowali się wziąć ślub w piątek lekceważąc w ten sposób szabat, cały dom wraz ze wszystkimi zaproszonymi gośćmi zapadł się pod ziemię.

Czas trwania:
25.06 – 03.07 – 11:00 – 22:00

Wojtek Blecharz jest polskim artystą dźwiękowym mieszkającym i pracującym w Berlinie od 2015 roku. W 2006 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a w 2015 roku uzyskał stopień doktora w zakresie kompozycji muzycznej na Uniwersytecie Kalifornia w San Diego. Od 2012 roku Wojtek jest kuratorem festiwalu muzycznego „Instalakcje” w warszawskim Teatrze Nowym, obejmującego muzykę niekoncertową: instalacje dźwiękowe, instalacje performatywne, rzeźby dźwiękowe, teledyski, teatr muzyczny itp. Wyreżyserował także trzy instalacje operowe.

Facebook
Instagram

więcej o projekcie Maiseh

Projekt Maiseh został przygotowany specjalnie na 31. Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie

Kuratorzy: Yael Sherill, Lianne Mol & Julia Kawka – Curatorial Collective for Public Art / Berlin, Meydad Eliyahu – HaMiffal / Jerozolima, Paweł Kowalewski – Festiwal Kultury Żydowskiej / Kraków

WSTĘP
WOLNY