Skopiuj link

Liraz & Ensemble feat. Iranians: Roja

Liraz Charhi (śpiew), Daniel Ever Hadani (klawisze), Lia Sherman (skrzypce), Roy Chen (perkusja), Uri Brauner Kinrot (bas), Gilad Levin (gitara), Kimia Karajibani  (daf), Roza Ghasemi (tar), Elnaz Bayati (skrzypce), Yaron Sarel (realizacja dźwięku)

Liraz – izraelska piosenkarka, autorka tekstów i aktorka – swoją muzykę w stylu electro-pop przeniosła do „undergroundu”, zmieniając ten rozrywkowy styl w coś niebezpiecznego, a zarazem jeszcze piękniejszego, niż dotychczas.

Podczas pracy nad jej drugim albumem, zatytułowanya Zan („Kobiety” w języku farsi), izraelsko-perska piosenkarka współpracowała online z kompozytorami i muzykami z Iranu. Jej trzeci album – Roya, który będzie można usłyszeć podczas koncertu w synagodze Tempel – nagrany został we współpracy z irańskimi artystami, którzy potajemnie, wykazując się wielką odwagą, dołączyli do Liraz i jej izraelskiego zespołu na dwa tygodnie nagrań w Stambule. Przedsięwzięcie musiało być utrzymywane w tajemnicy, aby nie przyciągnąć uwagi teherańskich mułłów i tajnej policji z Teheranu. Rezultatem tej współpracy jest prawdziwa rewolucja, powstały piosenki z prawdziwym przesłaniem i muzyka, która sprawia, że ludzie tańczą i uśmiechają się. Ale też zaczynają myśleć o sprawach ważnych.

Irańskie artystki wystąpiły również na koncercie w synagodze Tempel podczas 31. FKŻ – po raz pierwszy i jak dotychczas jedyny!