Skopiuj link

Jeremiah Lockwood: Koncert Kantorów

Jeremiah Lockwood (pianino, organy),  Yaakov Lemmer  (śpiew),  Shimi Miller (śpiew),  Yoel Kohn  (śpiew),  Airis String Quartet: (Aleksandra Czajor-Kowalska – I skrzypce, Grażyna Zubik – II skrzypce, Malwina Tkaczyk – altówka, Mateusz Mańka – wiolonczela)

Mała – lecz dynamiczna – grupa młodych kantorów odtwarza styl muzyki kantoralnej sprzed II wojny światowej. Wybrali utwory nagrane prawie sto lat temu, jako swój podstawowy repertuaru. Podczas gdy niektórzy z nich dorastali w rodzinach, w których mieli szansę uczyć się od starszych kantorów, pozostali odkrywali muzykę bezpośrednio ze starych płyt. W środowisku ortodoksyjnym, które dla ludzi z zewnątrz wydaje się zniechęcać do autoekspresji, artyści ci zagłębiają się w przeszłość, aby odnaleźć własny styl.

Koncert „Złoty Wiek”, stworzony przez naukowca i muzyka Jeremiaha Lockwooda, z udziałem Yanky Lemmera, Shimmy Millera i Yoela Kohna – trzech najważniejszych kantorów, stanowi celebrację nowych brzmień zaczerpniętych z tego mało znanego współczesnego „złotego wieku” muzyki kantoralnej.

czytaj więcej o koncercie

Elektroniczna wersja płyty z nagraniami dostępna jest na Bandcamp, natomiast płytę winylową z limitowanej serii można zakupić przez biuro FKŻ – prosimy o kontakt mailowy