Skopiuj link

Program towarzyszący oraz partnerzy 31. FKŻ

Jak co roku nasi partnerzy przygotowali wydarzenia towarzyszące do programu 31. Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie. Doskonale uzupełniają one program FKŻ o lokalną (żydowską i nieżydowską) perspektywę na kulturę żydowską i pokazują kreatywność lokalnej społeczności żydowskiej.

 

W tym roku oprócz naszych wieloletnich partnerów, jakimi są Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Krakow i Muzeum Żydowskie Galicja, swoje wydarzenia do programu FKŻ przygotowali również Or Chadasz – Stowarzyszenie Żydów Postępowych w Krakowie, Uniwersytet Pedagogiczny, kolektyw Memorymorph oraz Hevre. Wszystkie te wydarzenia znajdziecie w naszym programie odpowiednio oznaczone – pamiętajcie, że bilety i zapisy na wydarzenia towarzyszące są możliwe wyłącznie u ich organizatorów.

Część wydarzeń głównego programu powstała we współpracy z naszymi partnerami. Tradycyjnie już spotkania w ramach Programu Literackiego przygotowaliśmy wspólnie z Krakowskim Biurem Festiwalowym, operatorem programu Kraków – Miasto Literatury UNESCO. Drugi weekend festiwalowy jest wypełniony wydarzeniami pod wspólnym tytułem Future of Memory. Jego kuratorem jest Max Czollek, znany z ubiegłorocznej edycji FKŻ, a partnerami tej serii są Coalition for Pluralistic Public Discourse oraz Leo Baeck Foundation, jak też  Goethe Institut w Krakowie.

Jako że tematem przewodnik tegorocznego festiwalu jest woda, naturalnym partnerem jest Wenecja, a dokładnie – działający w niej Beit Venezia. A Home for Jewish Culture. Jest on partnerem wystawy Living Under Water w Mostowa Art Café oraz dyskusji wokół tej wystawy w synagodze Tempel 26 czerwca. Na zamówienie Beit Venezia powstał też projekt Franka Londona Ghetto Songs, który podczas 31. FKŻ będzie miał swoją polską premierę.