Yuval Yairi, Observation Point

Świątynia została zbudowana na bagnach. Kościół pozostał, ale bagno już nie istnieje – czy na pewno? Mokradła to tajemnicze miejsca. Jeśli można tu wznieść kościół, to wszystko staje się możliwe…

Według Kroniki Jana Długosza, po odnalezieniu na bagnach Mate w Krakowie zaginionej monstrancji, król Kazimierz zlecił wzniesienie na mokradłach kościoła Bożego Ciała.

instalacja, rysunek, współpraca: Paulina Witaszczyk

Rozmowa z  Yuvalem Yairi (w jęz. angielskim)

 

Yuval Yairi to artysta wizualny, który mieszka i pracuje w Jerozolimie. Ukończył Wydział Komunikacji Wizualnej Akademii WIZO w Hajfie w 1988 roku. Prace Yuvala są poświęcone badaniom i praktyce artystycznej, na warsztat bierze głównie fotografię, wideo i rysunek. Bada miejsca o charakterze historycznym, kulturowym lub politycznym, które są również związane z jego osobistą biografią i pamięcią – przekształcone przez jego osobisty pryzmat, dekonstruując i na nowo komponując przestrzenie, czas i wydarzenia. Prace Yuvala były prezentowane w międzynarodowych muzeach, galeriach i festiwalach oraz znajdują się w kolekcjach publicznych i prywatnych.

yuvalyairi.com

fot. Michał Ramus
fot. Michał Ramus
fot. Michał Ramus
fot. Michał Ramus
fot. Michał Ramus
fot. Michał Ramus
fot. Michał Ramus
fot. Michał Ramus

zdjęcia: Michał Ramus
video: Julia Kawka

powrót na główną stronę Maiseh