Kobi Vogman, Touch-move Rule

Przeciwnicy spotykają się, zajmując swoje pozycje. Jak pionki na szachownicy ustawiają się sami, zastanawiając się nad kolejnym ruchem. Czy są strażnikami, czy złodziejami? Jednak nie wszystko jest czarno-białe – reguły gry płynnie się zmieniają.

Wkrótce po otwarciu synagogi Izaaka pojawiło się niebezpieczeństwo, że zostanie obrabowana przez złodziei, którzy jednak zostali odparci przez grupę ochotników ubranych na biało.

instalacja-kolaż współtworzona z udziałem publiczności, współpraca: Agnieszka Królikowska, Tal Dahari, Joanna Murzydło

Rozmowa z Kobi Vogmanem (w jęz. angielskim)

 

Kobi Vogman jest reżyserem animacji i artystą pochodzącym z Rygi na Łotwie, a obecnie mieszka w Izraelu, w Jerozolimie. Jego twórczość prezentowana jest w różnych mediach, takich jak wideo, animacja, kolaż czy instalacja. Jest wykładowcą na Wydziale Sztuki Ekranowej w Bezalel Academy for Arts & Design w Jerozolimie. Sztuka Kobiego sytuuje się na pograniczu malarstwa i fotografii, używa kolażu, malarstwa i animacji, a jego podejście jest zabawne, multidyscyplinarne i site-specific. Jego badania często koncentrują się na emocjonalnych i fizycznych efektach przestrzeni. Szczególnie pociąga go materialność historii, która wynika z wieloletniego tworzenia street artu i graffiti na ulicach Jerozolimy.

www.kobivogman.com

fot. Michał Ramus
fot. Michał Ramus
fot. Michał Ramus
fot. Michał Ramus
fot. Michał Ramus

zdjęcie: Michał Ramus
video: Julia Kawka

powrót na główną stronę Maiseh