Hadassa Goldvicht, Things to Buy in Kazimierz

Poszukiwanie ulotnego, znajomego skarbu, pociętego na kawałki w celu przywołania wspomnienia. Jedna stopa w powietrzu, druga wciąż na pomoście. Przeszłość i teraźniejszość, życie i mit przeplatają się. Codziennie wydawany jest jeden list: rozdział w procesie żałoby.

Biedny krakowski Żyd Izaak, śni o skarbie ukrytym pod mostem w Pradze i jedzie tam tylko po to, by odkryć, że skarb przez cały czas znajdował się pod piecem w jego własnej kuchni.

listy online, współpraca: Aleksandra Trakul, Olga Firlej

Listy zostały opublikowane na stronie ThingstobuyinKazimierz.com  – każdego dnia 1 list. Artystka sugerowała, aby – jeśli to możliwe – odczytać je w konkretnych lokalizacjach:

25.06 – Eden Hotel, ul. Ciemna 15
26.06 – Synagoga Poppera, Szeroka 16
27.06 – Kładka Bernatka
28.06 – Stara Synagoga, ul. Szeroka
29.06 – Skwer Ozjasza Thona (przed synagogą Tempel)
30.06 – ul. Starowislna 77
1.07 – ul. Józefa 42
2.07 – ul. Szeroka, pomnik Fundacji Nissembaumów
3.07 – CKŻ, ul. Meiselsa 17 – kawiarnia na dachu
4.07 – podczas wyjazdu z Krakowa

Rozmowa z Hadassą Goldvicht (w jęz. angielskim)

 

Hadassa Goldvicht jest artystką interdyscyplinarną, obecnie mieszka i pracuje w Jerozolimie. W swojej pracy, która obraca się wokół języka i rytuału, przechodzi od wielkoskalowych interwencji publicznych z członkami społeczności i instytucji do dzieł tworzonych w domenie prywatnej. W ciągu ostatnich dwóch dekad jej prace były szeroko prezentowane. Znajdują się w najważniejszych kolekcjach, zarówno prywatnych, jak i publicznych. Jest absolwentką Rhode Island School of Design (2004) oraz School of Visual Arts w Nowym Jorku (2007).

www.hadassagoldvicht.com

fot. Michał Ramus
fot. Michał Ramus
fot. Michał Ramus
fot. Michał Ramus
fot. Michał Ramus
fot. Michał Ramus
fot. Michał Ramus

zdjęcie: Michał Ramus
video: Julia Kawka

powrót na główną stronę Maiseh