Christoph Rothmeier, Have You Seen My Eyes?

Duch kobiety poszukuje tego, co utraciła. Widziałeś moje oczy? pyta jej głos. Jej ciało jest w innym miejscu niż to, które obejmuje jej wzrok. Wędruje ulicami, szukając tego, co jej odebrano.

W „Księdze Żydów polskich” Szmuel Josef Agnon pisze, że po śmierci Esterki, według legendy kochanki Kazimierza Wielkiego, król zachował jej oczy – skutkiem czego jej duch niespokojnie błąka się po ziemi.

instalacja dźwiękowa, współpraca: Chór Ruzyndla: Wiktoria Sędzimir, Weronika Sędzimir, Małgorzata Międlarz, Przemysław Ćwik, Dawid Rozmus, Rita Rain, Oleksandr Mazii i Kateryna Sakhanda oraz Adam Gajda, Pola Pawlikowska, Jörg Hochapfel, Philipp Haffner, Jakub Kubieniec,  Alejandro Rivera Alvarez, Tal Dahari

Rozmowa z Christophem Rothmeierem (w jęz. angielskim)

 

Christoph Rothmeier mieszka i pracuje w Berlinie w Niemczech i Sauviat we Francji. Studiował sztukę na HfbK Hamburg i Villa Arson w Nicei. Jego twórczość ma charakter interdyscyplinarny, site-specific i czasowy. Prowadzi audiospacery, tworzy eksperymentalne aranżacje i wykonuje muzykę. Od lat bierze udział w wielu międzynarodowych wystawach, inicjuje projekty wystawiennicze i spektakle, współpracuje z artystami reprezentującymi różne dyscypliny, takie jak muzyka i taniec.

www.instagram.com/chrchrmuzik/

fot. Edyta Dufaj
fot. Michał Ramus
fot. Michał Ramus
fot. Michał Ramus
fot. Michał Ramus

zdjęcie: Michał Ramus
video: Julia Kawka

powrót na główną stronę Maiseh