Skopiuj link

Night session @ Alchemia

03.07.2022 - 23:30 / Alchemia, ul. Estery 5

Festiwal trwa naprawdę 24 godziny na dobę – kiedy kończą się wydarzenia w Namiocie, kiedy skończyły się koncerty w synagodze Tempel – FKŻ schodzi do podziemia. Do najlepszego podziemia w Krakowie, czyli do klubu Alchemia, który od lat gości nocne jam sessions, kończące się często rankiem kolejnego dnia. Tak też będzie ostatniej nocy 31. FKŻ – gospodarzem wieczoru będzie Frank London, a dołączą do niego inni festiwalowi muzycy. Tak, jak to podczas jam sessions nie wiadomo, co się wydarzy. Poza jednym: Ta noc do innych będzie niepodobna!

Część 1: Brandon Ross Solo Performance 

Brandon Ross – gitarzysta i kompozytor, jeden z najbardziej kreatywnych muzyków, aktywny na scenie od 4 dekad współpracował z wokalistami obdarzonymi najbardziej innowacyjnymi głosami , jak np. Henry Threadgill, Wadada Leo Smith, Cassandra Wilson, Jewel, Tony Williams, Arto Lindsay, The Lounge Lizards, Leroy Jenkins, Oliver Lake, Butch Morris, Bill Frisell, Me’Shell N’degeocello, Arrested Development, Archie Shepp, Muhal Richard Abrams, czy też Ron Miles. Brandon jest jednym z muzyków awangardowego power trio – Harriet Tubman. Brandon wykrzystuje techniki projektowania dźwięku, aby wzmocnić sam dźwięk i jego teksturę ponad możliwości jednego instrumentu. „Muzyką jest formą komunikacji. Moja muzyka jest komunikacją przez objawienie.” – Brandon Ross 

Część 2: Improwizowana Jan Session – IFF Trio (Ilya Shneyveys, Francesca Ter-Berg & Frank London)

Troje najbardziej kreatywnych tradycjonalistów na scenie muzyki żydowskiej: multiinstrumentalista Shneyveys, wiolonczelistka Ter-Berg & trębacz Frank London, zapraszają swoich przyjaciół muzyków do wspólnej improwizowanej eksploracji muzyki klezmerskiej, jidyszowej i każdej innej, która nas inspiruje.

Frank London & Guests: Brandon Ross (gitara); IFF Klezmer Trio

Bilety 15 PLN do nabycie przed wejściem