Skopiuj link

MALOX Super Brass & guests

03.07.2022 - 21:00 / Namiot FKŻ, ul. Józefa 36 | Live: 31.jewishfestival.pl

Na ostatnią noc w festiwalowym namiocie izraelski MALOX przygotował coś wyjątkowego i niezapomnianego. Mocne perkusyjne brzmienie, transowe klawisze i ekstatyczne dźwięki łączące polski folk z klezmerskim tempem i mistycznymi żydowskimi pieśniami oraz z lokalnymi guru. Ten finałowy koncert 31. FKŻ wykonają wspólnie polscy i izraelscy muzycy.

Eyal Talmudi (saksofon), Assaf Talmudi (klawisze), Roy Chen (perkusja), Maniucha Bikont (śpiew, tuba), Jakub Lewicki (tuba), Kacper Grzanka (trąbka), Maciej Propkopowicz (puzon)

Maniucha Bikont (ur. 1986) – wokalistka, muzyczka, antropolożka, uczestniczka badań terenowych w Polsce, na Ukrainie, Białorusi i w Rosji. Śpiewa muzykę tradycyjną, nowoczesną i autorską, gra na tubie. Układa piosenki – obecnie pracuje z Marcinem Wichą i Assafem Talmudim nad płytą „Maniuchy” – tworzy muzykę teatralną i filmową. Wokalistka zespołów: Maniucha i Ksawery, Tęgie Chłopy, Niewte, Dziczka, Z lasu. Współpracuje z braćmi Talmudi, Ksawerym Wójcińskim, z Bartkiem Weberem i Kolektywem Aurora, z Cezarym Duchnowskim i Radical Polish Ansambl, Matsem Gustafsonem i Ensambl E. Najbardziej osobistą z jej płyt jest Oj borom borom.

Jakub Lewicki (aka Ignacy Woland) – tubista, sakshornista i redaktor folkpunkowej orkiestry podwórkowej Hańba!, z którą zagrał kilkaset koncertów, nagrał 4 albumy oraz został laureatem Paszportu Polityki (2018) i Fryderyka (2020); w wolnych chwilach gitarzysta basowy Czereśni.

Kacper Grzanka – absolwent Akademii Muzycznej im.I.J. Paderewskiego w Poznaniu na kierunku trąbki jazzowej. Uczestnik wielu projektów muzycznych, m.in Skalpel Bigband, Przybył, Grit Ensamble, Dizzyboyz Brass Band, Rahat. Miłośnik japońskiego funku oraz orientalnego folku. 

Maciej Prokopowicz – puzonista, student kompozycji i aranżacji na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Swoją przygodę z muzyką zaczął w wieku 3 lat, kiedy jego nauczyciel Rafał Mizdalski (prywatnie ojciec chrzestny) zrobił dla niego specjalny puzon. Swoją edukację muzyczną zaczynał w rodzinnym mieście Szczecinku, później kontynuował naukę w Bielsku – Białej oraz na Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hanowerze. Od wielu lat uczestniczy w wielu wydarzeniach, konkursach, koncertach w Polsce i za granicą. Aktualnie Maciej jest członkiem zespołu Trombone Unit Hannover oraz założycielem zespołu Rejoin, z którym obecnie pracuje nad wydaniem pierwszego autorskiego albumu. 

Jakub Lewicki, fot. Wojciech Wędzicha
Kacper Grzanka, fot. Jacek Mójta
Maciej Prokopowicz, fot. Rafał Masłow
Maniucha Bikont, fot. Agata Maziarz
Malox
Nowy album Malox jest sponsorowany przez Mifal Hapais
WSTĘP
WOLNY