Skopiuj link

MALOX & friends: The great, the better and the best, take # 2 Frank London

01.07.2022 - 22:00 / Alchemia, ul. Estery 5

Trzy pełne niespodzianek i nieoczekiwanych wrażeń noce pełne mocnego perkusyjnego brzmienia, transowych klawiszy i ekstatycznych dęciaków. Malox – izraelscy muzycy połączą klezmerskie tempo i mistyczne żydowskie pieśni z polskimi pieśniami ludowymi w wykonaniu Maniuchy Bikont. Każdej nocy liderem będzie inny muzyk, a wszyscy słuchacze staną się częścią tej festiwalowej jazdy bez trzymanki. Tak powstanie “Shit to gold 2” – kolejny album tego freak-jazzowego psycho-punkowskiego trio nagrany w Alchemii, tym razem z publicznością FKŻ!

:: MALOX :: Gość specjalny każdej nocy!
TAKE #1 – Maniucha Bikont
TAKE #2 – Frank London
TAKE #3 – Jeremiah Lockwood

Maniucha Bikont (ur. 1986) – wokalistka, muzyczka, antropolożka, uczestniczka badań terenowych w Polsce, na Ukrainie, Białorusi i w Rosji. Śpiewa muzykę tradycyjną, nowoczesną i autorską, gra na tubie. Układa piosenki – obecnie pracuje z Marcinem Wichą i Assafem Talmudim nad płytą „Maniuchy” – tworzy muzykę teatralną i filmową. Wokalistka zespołów: Maniucha i Ksawery, Tęgie Chłopy, Niewte, Dziczka, Z lasu. Współpracuje z braćmi Talmudi, Ksawerym Wójcińskim, z Bartkiem Weberem i Kolektywem Aurora, z Cezarym Duchnowskim i Radical Polish Ansambl, Matsem Gustafsonem i Ensambl E. Najbardziej osobistą z jej płyt jest Oj borom borom.

Jakub Lewicki (aka Ignacy Woland) – tubista, sakshornista i redaktor folkpunkowej orkiestry podwórkowej Hańba!, z którą zagrał kilkaset koncertów, nagrał 4 albumy oraz został laureatem Paszportu Polityki (2018) i Fryderyka (2020); w wolnych chwilach gitarzysta basowy Czereśni.

Kacper Grzanka – absolwent Akademii Muzycznej im.I.J. Paderewskiego w Poznaniu na kierunku trąbki jazzowej. Uczestnik wielu projektów muzycznych, m.in Skalpel Bigband, Przybył, Grit Ensamble, Dizzyboyz Brass Band, Rahat. Miłośnik japońskiego funku oraz orientalnego folku. 

Maciej Prokopowicz – puzonista, student kompozycji i aranżacji na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Swoją przygodę z muzyką zaczął w wieku 3 lat, kiedy jego nauczyciel Rafał Mizdalski (prywatnie ojciec chrzestny) zrobił dla niego specjalny puzon. Swoją edukację muzyczną zaczynał w rodzinnym mieście Szczecinku, później kontynuował naukę w Bielsku – Białej oraz na Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hanowerze. Od wielu lat uczestniczy w wielu wydarzeniach, konkursach, koncertach w Polsce i za granicą. Aktualnie Maciej jest członkiem zespołu Trombone Unit Hannover oraz założycielem zespołu Rejoin, z którym obecnie pracuje nad wydaniem pierwszego autorskiego albumu. 

Bilety 40 PLN do nabycia na 31.jewishfestival.pl lub przed wejściem

Frank London
Malox
Maciej Propokowicz, fot. Rafał Masłow
Kacper Grzanka, fot. Jacek Mójta
Jakub Lewicki, fot. Wojciech Wędzicha