Skopiuj link

31. FKŻ | DZIĘKUJEMY WAM!

Drodzy Przyjaciele,

Wczoraj zakończyła się 31. edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie. Za wcześnie jeszcze na jakiekolwiek podsumowania – przyjdzie na nie jeszcze czas, kiedy opadną emocje. A te są jeszcze ogromne, bo w ciągu tych 10 dni festiwalu materializuje się to, nad czym pracujemy cały rok. Każde z naszych działań dopiero podczas festiwalu spina się w jedną całość.

Jest dla nas wielką radością, że przybywacie na Kazimierz, aby cieszyć się efektami naszej  całorocznej pracy.

Ale każdy festiwal to ogromna maszyna, angażująca setki osób: od artystów, instruktorów, przez tłumaczy, media, techników, dostawców różnych usług, aż po wolontariuszy i darczyńców. Biuro festiwalowe jest jak soczewka, która skupia tych wszystkich ludzi i działania.

Żadnego z tych elementów nie może zabraknąć. Sukces Festiwalu Kultury Żydowskiej jest równocześnie sukcesem tych setek ludzi, zaangażowanych w różne aspekty przygotowania i realizacji FKŻ.

Wszystkim Wam dziękujemy – za wsparcie, za pomoc i za zaufanie. Dziękujemy publiczności, bez której cała nasza praca nie miałaby sensu. To dla Was pracujemy cały rok – abyście przez te 10 dni mieli prawdziwe święto kultury żydowskiej.

Do zobaczenia za rok!

Janusz Makuch
Edyta Gawlak, Robert Gądek, Paweł Kowalewski,
Julia Lorenc, Michalina Pieczonka, Katarzyna Wydra
Maria Bobrowska, Klaudia Czaja, Monika Dyrlaga, Elżbieta Woch-Stopa

zdjęcia: Edyta Dufaj