Skopiuj link

Dziękujemy naszym sponsorom i darczyńcom

Jak pewnie wiecie – nasze festiwalowe biuro pracuje cały rok nad przygotowaniem kolejnych edycji FKŻ. W tym czasie nie tylko opracowujemy program nadchodzącej edycji, ale też gromadzimy fundusze na jego realizację, bo bez pomocy sponsorów i darczyńców nasza praca byłaby po prostu niemożliwa.

Cieszymy się ogromnie, że każdego roku udaje nam się zdobyć zaufanie wielu osób w Polsce i za granicą, którzy przekazują nam swoje środki na wypełnianie naszych celów statutowych, w tym na pierwszym miejscu – organizację Festiwalu Kultury Żydowskiej. Są wśród nich polskie i zagraniczne instytucje publiczne, prywatne fundacje i osoby indywidualne. Część kosztów pokrywamy również z wpływów za bilety wstępu na festiwalowe wydarzenia, ale najważniejszą częścią naszego budżetu są środki publiczne – z budżetu Miasta Krakowa oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy pomagając finansowo, umożliwiają nam wypełnianie naszej misji statutowej i dzięki którym Wy możecie cieszyć się różnorodnością i bogactwem kultury żydowskiej podczas corocznych edycji FKŻ. Ich pełna lista znajduje się na naszej stronie internetowej.

Otrzymane środki wydajemy bardzo racjonalnie, ekonomicznie i z poszanowaniem wszystkich zasad prawa, co potwierdza raport Najwyższej Izby Kontroli, która przeprowadziła w naszym Stowarzyszeniu audyt zakończony raportem bez żadnych negatywnych uwag.

Cały czas możecie dołączyć do grona naszych darczyńców – albo kupując bilety na festiwalowe wydarzenia, wpłacając dotację lub zostając Patronem FKŻ w serwisie Patronite.