Skopiuj link

Press room

KONTAKT DLA MEDIÓW
Robert Gądek, e-mail: robert@jewishfestival.pl

31. FEESTIWAL KULTURY ŻYDOWSKIEJ | WODA | press info

Tegoroczna edycja FKŻ odbędzie się pomiędzy 24 czerwca i 3 lipca 2022 roku na krakowskim Kazimierzu.

Będzie to trzecia edycja FKŻ poświęcona żywiołom: dwie poprzednie dedykowane były ziemi (2019) oraz ogniowi (2021), który był też głównym tematem Prologu 30. FKŻ w roku 2020. W tym roku głównym punktem odniesienia FKŻ będzie woda – jej rytualne i religijne funkcje i znaczenia, symbolika,  a z drugiej strony – jej bardzo praktyczne zastosowania, jak też kwestie klimatyczne. 

czytaj dalej – pobierz całą notkę prasową w word

zdjęcia z aktualnej edycji

Zdjęcia można wykorzystywać bezpłatnie
pod warunkiem umieszczenia w opisie nazwiska fotografa (w opisie pliku)
oraz adresu: jewishfestival.pl


AKREDYTACJE NA 31. FKŻ

Aby otrzymać bezpłatną akredytację na 31. FKŻ, prosimy o wypełnienie i odesłanie na adres robert@jewishfestival.pl (temat: akredytacja 31. FKŻ) zamieszczonego poniżej formularza.

Akredytacje będzie można odebrać w biurze FKŻ przy ulicy Józefa 36 w piątek, 24 czerwca 2022 roku

W razie jakichkolwiek pytań bardzo proszę o kontakt: robert@jewishfestival.pl

FORMULARZ AKREDYTACJI 31. FKŻ

REGULAMIN AKREDYTACJI FKŻ

Województwo Małopolskie jest partnerem 31. Festiwalu Kultury Żydowskiej

Od wielu już lat Festiwal Kultury Żydowskiej promuje Małopolskę – podobnie jest też w tym roku. FKŻ został zaproszony do projektu „Wizytówki Małopolski” wraz z innymi wydarzeniami, które promują region, wzmacniają poczucie tożsamości regionalnej wśród mieszkańców województwa oraz budują silną markę „Małopolska”.

To w Małopolsce, czy też w Galicji powstały wielkie chasydzkie dynastie, to tutaj aktywni byli żydowscy reformatorzy – wszyscy oni wspólnie ze swoimi polskimi sąsiadami budowali to, co dzisiaj nazywamy naszym małopolskim dziedzictwem kulturowym.

czytaj więcej

Golden Ages: Muzyczne odrodzenie muzyki kantoralnej na Brooklynie

Powyższy tytuł to nie tylko tytuł tegorocznego Koncertu Kantorów (czwartek, 30 czerwca o 19.30), ale też tytuł pierwszej płyty winylowej, wydanej przez FKŻ! Premiera płyty odbędzie się podczas wspomnianego koncertu, ale już teraz można jej odsłuchać i zakupić ją na Bandcamp.

Jest ona zapisem niesłychanego zjawiska – odrodzenia się muzyki kantoralnej we współczesnych środowiskach chasydzkich nowojorskiego Brooklynu. Płyta jest rezultatem badań Jeremiah Lockwooda, który – sam będąc potomkiem kantorów – jest też jednym z animatorów tego odrodzenia. Więcej informacji w załączonym press release. Z Jeremiah Lockwoodem i kantorem Yoelem Cohn będzie można spotkać się również podczas recitalu Klasyka w południe w niedzielę, 3 lipca.

press release

31. FKŻ | LINKI I MATERIAŁY DO POBRANIA


POZOSTAŁE MATERIAŁY

Logotyp FKŻ ostał zaprojektowany przez Studio Otwarte | logopack FKŻ

Zdjęcia z poszczególnych edycji są dostępne na Flickr. Są one do wykorzystania nieodpłatnie w celach niekomercyjnych, pod warunkiem podpisania ich nazwą wydarzenia / festiwalu oraz nazwiskiem autora (jest umieszczone w nazwie plików). Komercyjne użycie zdjęć lub wykorzystanie w celach nie związanych bezpośrednio z FKŻ, wymaga zgody SFKŻ oraz autora – w tym celu prosimy o kontakt | zdjęcia FKŻ

Filmy o FKŻ i klipy z koncertów oraz pełne koncerty są dostępne na kanale FKŻ na You Tube oraz Vimeo. Dysponujemy materiałami video wysokiej rozdzielczości z niektórych koncertów – w celu ich otrzymania oraz aby omówić warunki wykorzystania, prosimy o kontakt | kanał FKŻ na YouTubekanał FKŻ na Vimeo

Plakaty FKŻ są od 2013 roku są projektowane przez Studio Otwarte, wcześniej plakaty każdej edycji projektowane były przez różnych artystów, m.in. Ryszarda Horowitza, Rafał Olbiński, Hakobo, Janusz Dudziński, Piotr Kunce, Witold Siemaszkiewicz, Oded Ezer i inni | plakaty FKŻ